W kulturze angloamerykańskiej impreza herbaciana jest formalnym spotkaniem na popołudniową herbatę. W obradach tych tradycyjnie uczestniczyły tylko kobiety, ale również mężczyźni. Imprezy herbatowe charakteryzują się często wykorzystaniem prestiżowych zastaw stołowych, takich jak porcelana kostna i srebro. Stół, niezależnie od jego wielkości i kosztu, jest wykonany tak, aby wyglądał najpiękniej, z serwetkami sukiennymi i pasującymi do nich miseczkami i talerzami. Oprócz herbaty, większe imprezy mogą serwować poncz lub w zimną pogodę gorącą czekoladę. Do herbaty dołączony jest szeroki wachlarz łatwo przyswajalnych potraw. Cienkie kanapki, takie jak ogórek lub pomidor, banany, plastry tortów, bułeczki i ciasteczka to powszechne rozwiązania.

Popularne sale na wesela

Oficjalne przyjęcia to imprezy, które mają przyjąć dużą liczbę gości, często w prestiżowych obiektach, takich jak Pałac Buckingham, Biały Dom czy Domy Rządowe Imperium Brytyjskiego i Wspólnoty Narodów. Gospodarze i goście honorowi tworzą linię odbierającą w kolejności pierwszeństwa przy wejściu. Każdy gość jest ogłaszany gospodarzowi, który wita każdego z nich kolejno po przyjeździe. Każdy gość właściwie mówi niewiele więcej niż jego nazwisko (jeśli to konieczne) i tradycyjne pozdrowienia lub gratulacje dla każdej osoby w linii odbierającej.

wieczory panieńskie organizacjaDostępność sal weselnych poza sezonem

W ten sposób linia gości przebiega bez zbędnej zwłoki. Po formalnym przyjęciu każdego gościa w ten sposób gospodarze mogą połączyć się z gośćmi. Nieco mniej formalne przyjęcia są często spotykane w środowisku akademickim, czasami po to, by uhonorować gościnnego wykładowcę lub aby uczcić specjalną okazję, taką jak przejście na emeryturę szanowanego pracownika. W sympozjum lub w akademickiej przestrzeni konferencyjnej często spotykane są również opinie, jako środowisko dla uczestników spotkań i nieformalnych interakcji.

Spotkaniom tym może towarzyszyć uroczysta kolacja usiąść, lub częściej stojący nieformalny posiłek w formie bufetu.
Odbywają się również uroczystości otwarcia wystaw w galeriach sztuki lub muzeach. Często obecni są zarówno artysta lub artyści, jak i kuratorzy, którzy zorganizowali wystawę. Dodatkowo lub zamiast tego można zorganizować uroczyste przyjęcie w części lub na końcu cyklu wystawowego. Ten alternatywny harmonogram pozwala gościom na zwiedzanie wystawy w głębokim, własnym tempie, przed spotkaniem z zaproszonymi gośćmi. Niektóre jedzenie jest często podawane, tak jak podczas spotkań akademickich. Napoje w recepcji mogą być minimalne, takie jak kawa lub lemoniada, lub tak wyszukane jak na państwowym obiedzie.